ΑΠΟΕΛ: Διακρίσεις στον αγώνα «Across The Island»

Δεύτερη και τρίτη θέση για την ποδηλατική ομάδα των γαλαζοκιτρίνων

Οι ποδηλάτες του ΑΠΟΕΛ κατέκτησαν της δεύτερη και τρίτη θέση στον αγώνα «Across The Island». Αξίζει να σημειωθεί πως στον αγώνα συμμετείχαν σύνολο τρεις αθλητές της ομάδας του ΑΠΟΕΛ.

Αναλυτικά:

Τρεις αθλητές εκπροσώπησαν τον ΑΠΟΕΛ στον 10 αγώνα κυπέλλου Ορεινής Ποδηλασίας «Across The Island» που διεξήχθη την Κυριακή 14 Οκτωβρίου, με σημείο εκκίνησης την Πόλη Χρυσοχούς και τερματισμού την Πάφο. Ο απολογισμός του τμήματος ήταν δεύτερη και τρίτη θέση.

Ο Στέφανος Ιακώβου κατέκτησε τη 2η θέση στους Έφηβους και ο Μιχάλης Πουμπουρής την 3η στην κατηγορία CFA. Αξιοπρεπή παρουσία είχε και ο Βάσσος Ανδρέου που τερμάτισε 4ος στην κατηγορία Master 2.

Κύριοι χορηγοί της ομάδας είναι η BD Swiss, τα συμπληρώματα Vita Biotics και το κατάστημα Cyclo. Χορηγοί είναι επίσης το Perskindol, η M. Poumpouris electrical, το Pilides Eyeland και η ACS Courier.

Υποστηρίζουν η ΗΡΑ Constructions, τα ελαστικά Vitoria, η Garmin Cyprus, η DIMCO, το κτηματομεσιτικό REACT, το τυπογραφείο Cassoulides Master Printers, το περίπτερο Break Time, η G&P Studio και το Alexandrion Group.