24sports team
Ο Σέρβος Νόβακ Τζόκοβιτς αντιμετωπίζει τον Γάλλο Τσονγκά στον 2ο γύρο του Australian Open.
Ολοκληρώνεται την Πέμπτη (17/1) ο 2ος γύρος του Australian Open με τον αγώνα του Νο1 της παγκόσμιας κατάταξης Νόβακ Τζόκοβιτς με τον Γάλλο Γουίλφριντ Τσονγκά να ξεχωρίζει.
Ο Σέρβος θέλει νίκη για συνεχίσει στους "32" και να παλέψει για να φτάσει έως τον τελικό όπου θα μπορέσει να διεκδικήσει το 7ο τρόπαιο του στο τουρνουά. Ακόμη ο Αλεξάντερ Ζβέρεφ παίζει με τον Σαρντί.
Η Σερένα Ουίλιαμς θ' αντιμετωπίσει την Τζίνι Μπουσάρντ ενώ την Πέμπτη παίζει και η Σιμόνα Χάλεπ.
Το πρόγραμμα της Πέμπτης (17/1) του Australian Open:
Rod Laver Arena (έναρξη αγώνων 02:00):
1) Viktoria Kuzmova v. Elina Svitolina (6)
2) Stan Wawrinka v. Milos Raonic (16)
3) Simona Halep (1) v. Sofia Kenin
(όχι πριν τις 10:00)
4) Eugenie Bouchard v. Serena Williams (16)
5) Novak Djokovic (1) v. Jo-Wilfried Tsonga
Margaret Court Arena (έναρξη αγώνων 02:00):
1) Ivo Karlovic v. Kei Nishikori (8)
(όχι πριν τις 04:00)
2) Naomi Osaka (4) v. Tamara Zidansek
3) Alize Cornet v. Venus Williams
(όχι πριν τις 10:00)
4) Alexander Zverev (4) v. Jeremy Chardy
5) Johanna Konta v. Garbine Muguruza (18)
Melbourne Arena (έναρξη αγώνων 02:00):
1) Madison Brengle v. Karolina Pliskova (7)
2) Anastasia Potapova v. Madison Keys (17)
3) Hyeon Chung (24) v. Pierre-Hugues Herbert
(όχι πριν τις 09:00)
4) Alexei Popyrin v. Dominic Thiem (7)
1573 Arena (έναρξη αγώνων 02:00):
1) Camila Giorgi (27) v. Iga Swiatek (Q)
2) Elise Mertens (12) v. Margarita Gasparyan
3) Fabio Fognini (12) v. Leonardo Mayer
4) Taro Daniel v. Denis Shapovalov (25)
Court 3 (έναρξη αγώνων 02:00):
1) Bianca Andreescu (Q) v. Anastasija Sevastova (13)
2) Borna Coric (11) v. Marton Fucsovics
(όχι πριν τις 07:00)
3) Alex Bolt v. Gilles Simon (29)
4) Carla Suarez Navarro (23) v. Dayana Yastremska
Court 7:
05:00 David Goffin (21) v. Marius Copil
Court 8 (έναρξη αγώνων 02:00):
1) Qiang Wang (21) v. Aleksandra Krunic
2) Philipp Kohlschreiber (32) v. Joao Sousa
3) Ryan Harrison v. Daniil Medvedev (15)
Court 10:
05:00 Parmentier/Sakkari v. Jiang/Wang
Court 13:
03:30 Ilya Ivashka v. Pablo Carreno Busta (23)
06:00 Lucas Pouille (28) v. Maximilian Marterer
Court 15:
03:30 Laura Siegemund v. Su-wei Hsieh (28)
05:30 Shuai Zhang v. Kristyna Pliskova
Court 20:
03:30 Timea Bacsinszky v. Natalia Vikhlyantseva (Q)
05:30 Evgeny Donskoy v. Filip Krajinovic