Στυλιανός Χριστοδούλου: Το νέο φαινόμενο του κυπριακού τένις είναι εδώ!

Σαρώνει τις κούπες ο πρωταθλητής της Masters Tennis Academy

Το αστέρι της «Masters Tennis Academy», ο 17χρονος Στυλιανός Χριστοδούλου, ο κατέκτησε τον τίτλο στο μονό στο τουρνουά ITF Junior που διεξήχθη σήμερα στα γήπεδα των εγκαταστάσεων της «Ακαδημίας Ηροδότου» στη Λάρνακα.

Ο Στυλιανός νίκησε με 2-0 σετ (6-1, 6-0) στον τελικό τον Ιταλό Φρεντερίκο Τσίνα και κατέκτησε πανάξια τον τίτλο, πραγματοποιώντας μια εξαιρετική εμφάνιση.

Αξίζει να σημειωθεί ότι είναι ο 5ος συνεχόμενος τίτλος που κατακτά ο υποσχόμενος νεαρός τενίστας, ο οποίος πραγματοποιεί μια εξαιρετική σεζόν.

Επίσης ο 17χρονος πρωταθλητής μας μαζί με τον Λάμπρο Παντζιαρή, επίσης πρωταθλητή της «Masters Tennis Academy», νίκησαν στον τελικό του διπλού.

Υπό τις οδηγίες του πολύπειρου προπονητή Γιάννου Χατζηγεωργίου, ο Στυλιανός Χριστοδούλου διαγράφει μια σταθερά ανοδική πορεία, ανεβάζοντας παράλληλα και τη θέση του στην κατάταξη.

Ο νεαρός ταλαντούχος τενίστας έχει όλα τα εχέγγυα να προχωρήσει και να πετύχει ακόμη μεγαλύτερες επιτυχίες στο μέλλον, έχοντας τη μεγάλη προοπτική να γίνει το επόμενο αστέρι της κυπριακής αντισφαίρισης, φτάνει να συνεχίσει προσγειωμένος τη σκληρή δουλειά.

Οι συνεχόμενες μεγάλες επιτυχίες του Στυλιανού αποτελούν το θετικό αντίχτυπο της εξαιρετικής δουλειάς που γίνεται στην ακαδημία «Masters Tennis Academy».