Ο Μανδάς κράτησε όρθια τη Λάτσιο και τρέχει για Champions League!

Επικράτησε δύσκολα με σκορ 2-0 της Έμπολι

Επιστροφή στις νίκες με την «υπογραφή» του Χρήστου Μανδρά για τη Λάτσιο!

Με τον Έλληνα κίπερ να πραγματοποιεί ακόμα μία εξαιρετική εμφάνιση κάτω από τα γκολπόστ των «λατσιάλι», έχοντας αρκετές μεγάλες επεμβάσεις στο ματς, η ομάδα του Ιγκόρ Τούντορ επικράτησε δύσκολα με 2-0 της Έμπολι στο «Ολίμπικο» για την 36η αγωνιστική της Serie A!

Με τη νίκη αυτή, οι Ρωμαίοι διεύρυναν το αήττητο σερί τους στις πέντε αγωνιστικές, πλησιάζοντας στον πόντο την πρώτη 5άδα και τις θέσεις που χαρίζουν το εισιτήριο για το Champions League της νέας σεζόν!

Ο νεαρός τερματοφύλακας κράτησε όρθια την ομάδα του στο πρώτο ημίχρονο με μια απίθανη επέμβαση σε τετ-α-τετ του Καπούτο στο 35', για να έρθει ο Πάτριτς στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου να κάνει το 1-0! Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι ανέλαβαν τα ηνία του αγώνα, ψάχνοντας το γκολ της ισοφάρισης, όμως ο Μανδάς τους είπε «όχι» σε τρεις πολύ καλές στιγμές!

Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Βετσίνο στην κόντρα επίθεση στο 89ο λεπτό.