Τζίμης έκτιζε, Ματ χαλούσε

Εκ διαμέτρου αντίθετη ήταν η εικόνα δύο από των τριών ποδοσφαιριστών που πήραν θέση στη γραμμή κρούσης της Ομόνοιας στο χθεσινό (16/12) αγώνα με τον Εθνικό Άχνας στο «Δασάκι». Παρά το κακό ξεκίνημα και το προβάδισμα των γηπεδούχων, ήταν ο Δημήτρης Χριστοφή ο οποίος πήρε στους ώμους του το «τριφύλλι» μοιράζοντας την τελική πάσα προς τον Ράφα Λόπες που έφερε την ισοφάριση.

Ο Κύπριος διεθνής επιθετικός λίγο αργότερα ρόλο εκτελεστή όταν με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή, έστειλε τη μπάλα στο πλεκτό του Μάρτιν Μπογκατίνοφ, ισοφαρίζοντας σε 2-2 στο 33ο λεπτό. Από εκεί και πέρα τη σκυτάλη ανέλαβε ο Ματ Ντάρμπισαϊαρ ο οποίος έστησε τη μπάλα στα έντεκα βήματα στο 57ο λεπτό ωστόσο η εκτέλεση πέναλτι κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι της προσφυγικής ομάδας.

Ο Άγγλος επιθετικός ήταν ιδιαίτερα νευρικός καθ' όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης και κρίνεται φυσιολογικό το γεγονός ότι ο προπονητής των πρασίνων έκρινε ότι έπρεπε να αποσυρθεί στο 83ο λεπτό, αφήνοντας τη θέση του στον Τζόναθαν Μπεντέκε.

Hot Spot: Τελευταία Ενημέρωση