«Με σκληρή δουλειά τα αποτελέσματα έρχονται»

Παρά το γεγονός ότι χρειάστηκε να μαζέψει τη μπάλα από τα δίκτυά του δύο φορές, ο Αριέλ Αρούς πέρασε στην πρώτη γραμμή των διακριθέντων της Ανόρθωσης, στο ντέρμπι με το οποίο άνοιξε η σειρά αγώνων στης δεύτερης φάσης του πρωταθλήματος. Ο Ισραηλινός τερματοφύλακας προερχόταν από μια εξαιρετική εμφάνιση στο Τσίρειο απέναντι στην ΑΕΛ και τουλάχιστον στο πρώτο ημίχρονο του παιχνιδιού στην «Αρένα», φάνηκε να συνεχίζει απ' όπου έμεινε.

Σε τρεις περιπτώσεις βγήκε νικητής σε τετ-α-τετ με τον Αποστόλη Γιάννου, ενώ και στην επανάληψη είχε τουλάχιστον μια σημαντική επέμβαση σε προσπάθεια του Ιβάν Τρισκόφσκι εκτός της μεγάλης περιοχής και με το σκορ στο 2-1. Ο Αρούς ανέβασε στον προσωπικό του λογαριασμό στο Instagram στιγμιότυπο από τη χθεσινή αναμέτρηση, το οποίο συνόδευσε με το σχόλιο:

«Δεν κάναμε το καλύτερό μας παιχνίδι αλλά είναι σημαντικό να μην χάνουμε τέτοιους αγώνες και να παίρνουμε έστω το βαθμό της ισοπαλίας. Με σκληρή δουλειά τα αποτελέσματα έρχονται.»