Η εξιλέωση του Φαμπρίτσιο

Ο Βραζιλιάνος έχασε πέναλτι στο 43ο λεπτό του αγώνα με τον Ολυμπιακό

Την ευκαιρία να απλοποιήσει τα αγωνιστικά δεδομένα και να στείλει την ομάδα του στα αποδυτήρια με προβάδισμα στο σκορ είχε στο χθεσινό αγώνα μεταξύ Αλκής και Ολυμπιακού, ο Φαμπρίτσιο Σιμόες. Ο Βραζιλιάνος επιθετικός έστησε τη μπάλα στην άσπρη βούλα στο 43ο λεπτό της αναμέτρησης αλλά δεν κατάφερε να νικήσει τον Ίσλι Χίντι, πραγματοποιώντας μιαν κακή εκτέλεση πέναλτι.

Ο πρώτος σκόρερ της ομάδας του Σάββα Δαμιανού στο φετινό μαραθώνιο τα βρήκε σκούρα ανάμεσα σε ένα δυναμικό κεντρικό αμυντικό δίδυμο όπως αυτό που συνέθεσαν οι Νικόλας Ζιάμπαρης και Κώστας Σωτηρίου με αποτέλεσμα να κινηθεί σε ρηχά νερά. Παρόλ' αυτά η εξιλέωση ήρθε στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης, μιας και με ψύχραιμο πλασέ μέσα από την περιοχή, διαμόρφωσε το τελικό 3-1 και εκμηδένισα τις πιθανότητες του αντίπαλου για βαθμολογικό όφελος.

Έτσι ο Φαμπρίτσιο έφτασε τα 17 γκολ έχοντας δύο λιγότερα από τον Ματ Ντάρμπισαϊαρ της Ομόνοιας και τέσσερα λιγότερα από τον Φλοριάν Τολεμές της ΑΕΚ.

Hot Spot: Τελευταία Ενημέρωση