Έχασε τη ψυχραιμία του ο Πιέρος (vid)

Η Κοπεγχάγη νίκησε χτες με το ευρύ 6-1 την Οντένσε στην έδρα της. Ο Πιέρος Σωτηρίου αγωνίστηκε σε ολόκληρο το 90λεπτο χωρίς να καταφέρει να σκοράρει.

Στις καθυστερήσεις του αγώνα και ενώ το σκορ ήταν στο 5-1 ο Πιέρος κέρδισε πέναλτι και πήρε τη μπάλα να το εκτελέσει όμως ο αμυντικός της Κοπεγχάγης, Μπιέλαντ, υπέδειξε ότι το πέναλτι έπρεπε να εκτελεστεί από τον Σκοβ, ο οποίος είχε σημειώσει ήδη δυο γκολ στο ματς.

Οι ποδοσφαιριστές της Κοπεγχάγης μαζί με τον Μπιέλαντ πήραν τη μπάλα μέσα από τα χέρια του Πιέρου και την έδωσαν στον Σκοφ, κάτι που έφερε την αντίδραση του Κύπριου επιθετικού. Λίγο έλειψε να πιαστεί στα χέρια με τους συμπαίκτες του ο Πιέρος όμως παρενέβησαν οι ψυχραιμότεροι και δεν ξέφυγε η κατάσταση. Μάλιστα, ο Πιέρος δεν πανηγύρισε το έκτο γκολ της ομάδας του.

Δείτε το στιγμιότυπο στο 5:47 του πιο κάτω βίντεο:

Hot Spot: Τελευταία Ενημέρωση