Ανατριχιαστικό! (pic)

Η φράση «του έβγαλε το μάτι» βρίσκει κυριολεκτική εφαρμογή σε φάση που εκτυλίχθηκε στο ντέρμπι της πέμπτης αγωνιστικής της Πρέμιερ Λιγκ ανάμεσα σε Τότεναμ και Λίβερπουλ, η οποία πραγματοποιήθηκε στο «Γουέμπλεϊ». Στο 74ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Μπόμπι Φιρμίνιο επιχείρησε να διεκδικήσει τη μπάλα σε μονομαχία με τον Γιάν Βερτόνγκεν, με τον σκληροτράχηλο Βέλγο αμυντικό να κτυπά στο πρόσωπο τον αντίπαλό του, τραυματίζοντάς τον στο δεξί μάτι.

Αν και αρχικά δεν φάνηκε να υπάρχει ιδιαίτερο πρόβλημα με τον Βραζιλιάνο επιθετικό της Λίβερπουλ ο οποίος είχε προλάβει να σκοράρει στο 54ο λεπτό διαμορφώνοντας προσωρινά το 1-2, εν τέλει αποχώρησε δύο λεπτά αργότερα με ζαλάδες και την κάμερα να τον συλλαμβάνει να λέει στην ιατρική ομάδα «I can't». Φωτογραφικό υλικό το οποίο κυκλοφόρησε στο διαδίκτυο αποτυπώνει την αντιαθλητική ενέργεια του Βέλγου αμυντικού της Τότεναμ, ο οποίος γλίτωσε φτηνά την τιμωρία, σε μια φάση που δεν υποδείχθηκε καν φάουλ υπέρ των φιλοξενούμενων.

Με ανάρτησή του στο Instagram, ο Μπόμπι Φιρμίνιο καθησύχασε τους οπαδούς των «Reds» ευχαριστώντας τους για την στήριξη και ανανεώνοντας το ραντεβού τους πολύ σύντομα.

Hot Spot: Τελευταία Ενημέρωση