Τεσσάρα στους Σαουδάραβες οι «κόκκινοι διάβολοι» (vid)

Με δύο γκολ του Λουκάκου και από ένα των Μπατσουαγί και Ντε Μπρόινε, το Βέλγιο συνέτριψε με 4-0 την Σαουδική Αραβία, σε φιλική αναμέτρηση στις Βρυξέλλες.

Εμφατική νίκη με 4-0 απέναντι στη Σαουδική Αραβία, με πρωταγωνιστή τον Ρομέλου Λουκάκου, πέτυχαν οι Βέλγοι στέλνοντας μήνυμα για τη δυναμική τους ενόψει του Παγκοσμίου Κυπέλλου του καλοκαιριού. Ο άσος της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ άνοιξε το σκορ στο 13’, ενώ πριν συμπληρωθεί το πρώτο μέρος έκανε το 2-0 (39’).

Στην επανάληψη οι παίκτες του Ρομπέρτο Μαρτίνες δεν συμβιβάστηκαν με το 2-0, αλλά μέσα σε ένα λεπτό, σημείωσαν δύο ακόμα γκολ με τους Μπατσουαγί στο 77’ και του Ντε Μπρόινε στο 78’ για να διαμορφώσουν το 4-0.

Αξίζει να σημειωθεί πως με τα δύο τέρματα που σημείωσε ο στράικερ της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, έφτασε τα 33 γκολ με το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα της χώρας του.

Πηγή: Sport-fm