Πάρτι στο «Μονουμεντάλ» η Μπόκα

Η Μπόκα ήταν η νικήτρια του Superclásico και με πρωταγωνιστή τον Κάρλος Τέβες, που σημείωσε δύο γκολ, πέρασε από το «Μονουμεντάλ» της Ρίβερ με 2-4!

Τρελό ματς έγινε στο «Μονουμεντάλ» μεταξύ Ρίβερ και Μπόκα για την 13η αγωνιστική το πρωτάθλημα της Αργεντινής. Η Μπόκα πήρε μεγάλη νίκη με 4-2, κάνοντας την ανατροπή καθώς βρέθηκε να χάνει με 2-1 στην έδρα της μισητής Ρίβερ και έτσι ανέβηκε στην κορυφή της βαθμολογίας με 28 βαθμούς, ενώ οι «εκατομμυριούχοι» έμειναν στην 10η θέση και στους 19 βαθμούς.

Το σκορ άνοιξε στο 14΄ ο Μπόου κάνοντας το 0-1 για την Μπόκα, με την Ρίβερ να απαντάει 20λεπτά αργότερα με τον Ντριούσι και να κάνει την ανατροπή στο 40΄ με τον Αλάριο. Στην επανάληψη, όμως, το ματς πήρε φωτιά με τρελό ρυθμό και η Μπόκα ήταν εκείνη τελικά που βρήκε δίχτυα με τον Τέβες στο 62΄.

Στο 80΄ και πάλι ο Τέβες γύρισε το ματς, ενώ το τελικό 2-4 έκανε ο Σεντουριόν στις καθυστερήσεις.

Λατινική Αμερική: Τελευταία Ενημέρωση