Στο… κυνήγι της Λιόν η Μονακό, τεράστια «ανάσα» για τη Λιλ!

Με γκολ του Σιλά στις καθυστερήσεις η Μονακό «απέδρασε» (2-1) από την έδρα της Καέν, την ώρα που η Λιλ έκανε τεράστια ανατροπή, νίκησε 3-2 την Τουλούζ και έτσι βγήκε από τη ζώνη του υποβιβασμού!

Στο -1 από τη δεύτερη θέση Λιόν παρέμεινε η Μονακό, καθώς χάρη σε γκολ του Σιλά στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων έφυγε με τη νίκη (2-1) από την έδρα της Καέν. Από την άλλη, μεγάλη… καρδιά έδειξε η Λιλ, καθώς έχανε μέχρι το 80’ από την Τουλούζ και μέσα σε τρία λεπτά έκανε την ανατροπή, επικράτησε 3-2 και έτσι βγήκε από την επικίνδυνη ζώνη του υποβιβασμού!

Στη δεύτερη κατηγορία θα αγωνίζεται την επόμενη σεζόν η Μετς, καθώς μετά τη νίκη 2-1 της Ανζέ, με τέρματα στις καθυστερήσεις, υποβιβάστηκε και μαθηματικά.

Στα άλλα ματς, η Ντιζόν νίκησε 3-1 την Γκινγκάμπ, η Μονπελιέ 2-0 τη Ναντ και η Ρεν 2-1 το Στρασβούργο.