Σοκ για Ρέιντζερς στο 93’

Η ομάδα του Στήβεν Τζέραρντ δέχθηκε την ισοφάριση (1-1) από την Αμπερντίν στις καθυστερήσεις

Με… άδικη ισοπαλία 1-1 απέναντι στην Αμπερντίν στο «Πιτόντρι» ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στην φετινή Premier League Σκωτίας η Ρέιντζερς.

Η ομάδα του Στήβεν Τζέραρντ παρότι έπαιζε με 10 παίκτες από το 12’ λόγω αποβολής του Μορέλος, εντούτοις κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 30’ με πέναλτι του Ταβερνιέ. Παρά το γεγονός ότι υστερούσαν αριθμητικά, οι «μπλε» ήταν η καλύτερη ομάδα στον αγωνιστικό χώρο και ήταν έτοιμοι να φύγουν με τους τρεις βαθμούς.

Όμως, στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Άντερσον σκόραρε για τους «Ντονς», που εντελώς ανέλπιστα ισοφάρισαν και πήραν την ισοπαλία. Από το αποτέλεσμα, αυτή που είναι περισσότερο ευχαριστημένη είναι η Αμπερντίν, που «έκλεψε» έναν βαθμό στο φινάλε και όχι η Ρέιντζερς, που ουσιαστικά «έχασε» δύο βαθμούς.