Σ-εξι Παρί, σούπερ Νειμάρ(vid)

Τρία γκολ και δυο ασσίστ σε δυο αγώνες για το Βραζιλιάνο

Προηγήθηκε, είχε και παίκτη παραπάνω η Τουλούζ μέσα στο Παρίσι, όμως η Παρί είναι άλλη κλάση και τη διέλυσε με 6-2 στο ντεμπούτο του Νεϊμάρ στο Παρκ Ντε Πρένς. Όργια από το Βραζιλιάνο με δυο γκολ και μια ασσίστ, μετρώντας ήδη τρία και δυο ασσίστ στα δυο παιχνίδια που έπαιξε!

Με αυτή τη νίκη η Παρί έκανε το τρία στα τρία και έπιασε στην κορυφή Μονακό και Σεντ Ετιέν.

Ο Μαξ Γκραντέλ έβαλε μπροστά στο σκορ την Τουλούζ στο 18’, αλλά πριν το ημίχρονο το ματς γύρισε με γκολ από Νειμάρ και Ραμπιότ. Ο Καβάνι με πέναλτι έγραψε το 3-1 στο 75’, έξι λεπτά μετά την αποβολή του Βεράτι. Τελευταία αντίδραση της Τουλούζ η μείωση του σκορ στο 78’ με τον Ζουλιέν αλλά τίποτα δεν σταματούσε την Παρί. Παστόρε, Κουρζάβα και μια γκολάρα του Νεϊμάρ διαμόρφωσαν το 6-2.

Ευρώπη: Τελευταία Ενημέρωση