«Καθάρισε» σε ένα ημίχρονο Μονακό!

Δίχως να πιεστεί ιδιαίτερα στην έδρα του Στρασβούργου και φορτσάροντας στο πρώτο ημίχρονο, η Μονακό πέρασε «αέρα», επικρατώντας 3-1, στο ματς που άνοιξε την 29η αγωνιστική της Ligue 1.

Μονακό από… ημίχρονο! Οι Μονεγάσκοι δεν προβληματίστηκαν ιδιαίτερα από το Στρασβούργο, το οποίο νίκησαν εκτός έδρας 3-1, στην αναμέτρηση που άνοιξε την 29η αγωνιστική της Ligue 1.

Από το πρώτο μέρος «καθάρισε» η ομάδα του Ζαρντίμ. Αρχικά, προηγήθηκε μόλις στο 5’ με τον Γιόβετιτς, με τους γηπεδούχους να απαντούν στο 19’ με τον Μπαοκέν. Ωστόσο, η ομάδα του Πριγκιπάτου δεν… αγχώθηκε, καθώς περίπου δύο λεπτά αργότερα ο Λόπες τους έδωσε ξανά το προβάδισμα (21’), με τον Φαμπίνιο να κάνει το 1-3, στο 41’.

Στο δεύτερο μέρος, δεν άλλαξε κάτι και έτσι η Μονακό έφτασε σε άλλη μία νίκη, που τη διατηρεί στη δεύτερη θέση, σε καλή απόσταση από την τρίτη Μαρσέιγ.