«Καθάρισε» για την Παρί ο Καβάνι

Τι κι αν ο Νεϊμάρ έμεινε άσφαιρος αυτή τη φορά; Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Καβάνι που σκόραρε δις, η Παρί επικράτησε 3-0 της Σεντ Ετιέν πετυχαίνοντας την τέταρτη νίκη της σε ισάριθμα παιχνίδια.

Κι όταν δεν σκοράρει ο Νεϊμάρ, υπάρχει ο Καβάνι… Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Ουρουγουανό φορ, η ομάδα του Ουνάι Έμερι επικράτησε 3-0 της Σεντ Ετιέν και έκανε το 4 στα 4 στο γαλλικό πρωτάθλημα, έχοντας μάλιστα 14-2 τέρματα!

Ο Καβάνι στο 20ο λεπτό έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του από το σημείο του πέναλτι, με τον σκόρερ να έχει κερδίσει την παράβαση δευτερόλεπτα νωρίτερα από τον Γιάνκο. Ο Μότα στο 51ο λεπτό έγραψε το 2-0 για την Παρί και το τελικό σκορ διαμόρφωσε ένα λεπτό πριν την συμπλήρωση των 90’ ο Καβάνι με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο ματς.