To 2017 δεν χάνουν Άγιαξ και Αϊντχόφεν

Με το πόδι στο γκάζι συνεχίζουν Άγιαξ και Αϊντχόφεν, που επιβλήθηκαν κόντρα σε Σπάρτα Ρότερνταμ (2-0) και Ουτρέχτη (3-0) αντίστοιχα, μένοντας αήττητοι στα ματς που έχουν δώσει μέσα στο 2017.

Ο Αίαντας επιβλήθηκε 2-0 της Σπάρτα Ρότερνταμ και, μάλιστα, με εντυπωσιακά γκολ. Μοναδική ατομική ενέργεια του Τραορέ άνοιξε το σκορ στο τελευταίο λεπτό του ημιχρόνου, ενώ στο «καλημέρα» του δεύτερου ο Ντόλμπεργκ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα μετά από κούρσα του Ζίγεχ.

Άνετη νίκη επί της Ουτρέχτης πήρε η Αϊντχόφεν στο γήπεδό της με 3-0. Η PSV μετά από ένα ανούσιο πρώτο ημίχρονο έδειξε τη δύναμή της και μέσα σε τρία λεπτά έκανε το 2-0. Στο 52’ ο Ντε Γιόνγκ άνοιξε το σκορ με κεφαλιά ενώ στο 55’ ο Μπεργκβάιν διπλασίασε τα τέρματα «εκτελώντας» από κοντά τον αντίπαλο γκολκίπερ. Με δυνατό μακρινό σου το φαν Χίνγκελ διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

Ευρώπη: Τελευταία Ενημέρωση