Το απολαμβάνει στις ΗΠΑ ο Ρούνεϊ

Δεύτερη... νεότητα διανύει ο Γουέϊν Ρούνεϊ στα γήπεδα των Ηνωμένων Πολιτειών της Αμερικής.

Ο Αγγλος επιθετικός που αγωνίζεται στην DC United, δίνει σε κάθε αγώνα τον καλύτερο του εαυτό και βοηθά όσο μπορεί για να μπει η ομάδα του στα πλέι οφ.

Την Κυριακή το απόγευμα, ο Ρούνεϊ ήταν ο πρωταγωνιστής στην νίκη με 3-1 επί της Ατλάντα Γιουνάϊτεντ, καθώς στο 29ο λεπτό έδωσε ασίστ στον Ακόστα για το 1-0, στο 52ο λεπτό διπλασίασε με πέναλτι τα τέρματα της ομάδας του και στο 77` επαναλήφθηκε το «σκηνικό» του πρώτου γκολ με τους ίδιους πρωταγωνιστές για το τελικό 3-1.

Οι φιλοξενούμενοι, ισοφάρισαν προσωρινά στο 39` με τον Λαρέντοβιτς. Μετά από αυτήν την νίκη και αφού είχαν προηγηθεί δύο ήττες, η ομάδα της Ουάσινγκτον βρίσκεται στην 7η θέση της ανατολικής περιφέρειας, ενώ στα πλέι οφ θα λάβουν μέρος οι πρώτες έξι ομάδες από Ανατολή και Δύση.

Άλλες: Τελευταία Ενημέρωση