Ανέβηκε στην κορυφή η ΕΝΥ Διγενής Ύψωνα

Σήμερα αγωνίζεται η Ομόνοια Ψευδά

Η ΕΝΥ Διγενής Ύψωνα πέτυχε τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη της και με απολογισμό επτά βαθμούς ανέβηκε στην κορυφή του Πρωταθλήματος Γ' Κατηγορίας, αλλά με αγώνα περισσότερο από την Ομόνοια Ψευδά που αγωνίζεται σήμερα.

Μετά το εκτός έδρας 4-0 επί του Εθνικού Άσσιας η ΕΝΥ Διγενής Ύψωνα κέρδισε στην έδρα της με 5-1 την Πέγεια και μαζι με την Ομόνοια Ψευδά και τον ΠΟ Ξυλοτύμπου, διατηρούν το αήττητο τους.

Ο ΠΟ Ορμήδειας με γκολ του Αδάμου Χατζηγεωργίου στο 90ο λεπτό επικράτησε με 1-0 του Διγενή Ακρίτα Μόρφου και σταμάτησε την αλάνθαστη πορεία του. Χωρίς βαθμολογικό κέρδος παραμένουν Πέγεια 2014 και Εθνικός Άσσιας, το πρώτο του βαθμολογικό κέρδος εξασφάλισε ο Εθνικός Λατσιών μετά το εκτός έδρας 2-2 με τον Αχυρώνα Λιοπετρίου.

Ο Εθνικός προηγήθηκε με 2-0 όμως ο Αχυρώνας έφτασε στο 2-2 με το γκολ της ισοφάρισης να έρχεται στο 87ο λεπτό από τον Κυριάκο Χρίστου. Δεύτερη σερί νίκη για την Αμαθούς Αγίου Τύχωνα σε εντός έδρας παιχνίδι της. Μετά το 2-1 της πρεμιέρας επί της ΑΠΕΑ Ακρωτηρίου, χθες νίκησε με το ίδιο σκορ τον Εθνικό Άσσιας.