Κυπελλούχος Γυναικών στα πέναλτι οι Apollon Ladies

Μετά από ένα δραματικό τελικό, η ομάδα των Ladies νίκησε με 6-5 την Πρωταθλήτρια Barcelona F.A. στη διαδικασία των πέναλτι

Κυπελλούχος Γυναικών για 10η συνεχόμενη χρονιά αναδείχτηκαν οι Apollon Ladies. Μετά από ένα δραματικό τελικό, η ομάδα των Ladies νίκησε με 6-5 την Πρωταθλήτρια Barcelona F.A. στη διαδικασία των πέναλτι. Στην κανονική του διάρκεια και στην παράταση ο αγώνας τελείωσε ισόπαλος 2-2.

Η Barcelona F.A. προηγήθηκε στο 4ο λεπτό με την Freda για να ισοφαρίσει για τον Απόλλωνα η Κυνοσίδου με όμορφο μακρινό σουτ στο 16’. Οι Apollon Ladies  πήραν προβάδισμα στο σκορ με την Bruce στο 38’ ενώ η Coulibaly ισοφάρισε σε 2-2 στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου.

Apollon Ladies (Α. Προκοπίου): Henriksson, Gilles, Lagonia, Bruce, Nemeth, Κυνοσίδου, Παφίτη, Σιδηρά, Μ. Παναγιώτου, Mercick, Capeli

Barcelona F.A. (Α. Χριστοδούλου): Χαραλάμπους, Ζαμπά, Ebere, Τουμάζου, Coulibaly, Akaffou, Μιχαήλ, Αριστοδήμου, Αντωνίου, Freda, Elloh