Apollon Ladies - Barcelona FA 1-1: Ισόπαλο το ντέρμπι

Ισόπαλο 1-1 έληξε το σημερινό ντέρμπι του Πρωταθλήματος Γυναικών μεταξύ Apollon Ladies - Barcelona FA Pyrgos Limassol.

Το μεγάλο παιχνίδι που έγινε στην παρουσία εκατοντάδων φίλων του ποδοσφαίρου, με τη στήριξη της ΚΟΠ μεταδόθηκε απευθείας από τη Cytavision. Το αποτέλεσμα διαμορφώθηκε από το πρώτο ημίχρονο.

Η Barcelona FA άνοιξε το σκορ με κεφαλιά της Freda στο 15ο λεπτό και στο 41΄η Ελένη Μάρκου επίσης με κεφαλιά, ισοφάρισε σε 1-1 για την ομάδα Apollon Ladies.

Η Barcelona διατήρησε το αήττητο της και οδηγεί την κούρσα με απολογισμό 29 βαθμούς από 9 νίκες και 2 ισοπαλίες.

Ιστορική νίκη για τον Απόλλων Λυμπιών, που επικράτησε εκτός έδρας με 2-0 της ομάδας Champions Ύψωνα. Το σκορ άνοιξε η Φωτεινή Σεργίδη και το 2-0 διαμόρφωσε η Μαρία Στασίου.

Ο Απόλλων Λυμπιών αγωνίστηκε για πρώτη φορά στο Πρωτάθλημα Γυναικών πέρσι και σήμερα στη Λεμεσό, πανηγύρισε την πρώτη του νίκη.