Νίκη με σούπερ Νενέ!

Με πολύ καλή εμφάνιση και νίκη με 9-7 επί των Ελβετών της AFM ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στο φούτσαλ καπ ο ΑΠΟΕΛ.

Οι νταμπλούχοι Κύπρου επιβλήθηκαν των αντιπάλων τους καθαρά και έκαναν το πρώτο βήμα για πρόκριση στο main round.

Το πρώτο μέρος ήταν ισορροπημένο και έληξε με 4-4, με τον ΑΠΟΕΛ να επιστρέφει από 3-0 και 4-1 πίσω στο σκορ με ντεμαράζ στα τελευταία λεπτά.  Στην επανάληψη ο ΑΠΟΕΛ βρήκε τα γκολ και όταν στο τέλος οι Ελβετοί ρίσκαραν τους «σκότωσε» με σουτ από μακριά. Τα δυο τελευταία γκολ έβαλαν οι Ελβετοί όταν όλα είχαν κριθεί.

Ο νεαποκτηθείς Νενέ έλαμψε με την παρουσία του αφού σκόραρε πέντε γκολ στο ντεμπούτο  του με την ομάδα, δυο έβαλε ο Χριστοδούλου και από ένα οι Τζόνι και Λακκούφης.

ΑΠΟΕΛ: Τελευταία Ενημέρωση