Ανόρθωση: Κατέθεσε ένσταση στην UEFA

Οι «κυανόλευκοι» ενημερώνουν ότι έχουν υποβάλει ένσταση στην UEFA για το πρώτο παιχνίδι με την Leo Futsal

Η ομάδα φούτσαλ της Ανόρθωσης έκλεισε με νίκη τις υποχρεώσεις της στο UEFA Futsal Cup. Η ομάδα της Αμμοχώστου επιβλήθηκε της Classic Chisinau με 10-2.

Οι «κυανόλευκοι» ενημερώνουν ότι έχουν υποβάλει ένσταση στην UEFA για το πρώτο παιχνίδι με την Leo Futsal, , δια το λόγο ότι η ομάδα της Αρμενίας δεν είχε προχωρήσει έγκαιρα και εντός του προκαθορισμένου χρονικού πλαισίου, στη δήλωση των φουτσαλιστών της.

Η επίσημη ενημέρωση:

Τις υποχρεώσεις της με νίκη έκλεισε απόψε η ομάδα μας, που επιβλήθηκε της Classic Chisinau με 10-2.

Η ομάδα μας μπήκε δυνατά στον αγωνιστικό χώρο με τον Φελίπε πριν την εκπλήρωση του πρώτου λεπτού, να δίνει το προβάδισμα στην ομάδα μας με 1-0 μετά από ασίστ του Κουππαρή, ο οποίος 5 λεπτά αργότερα έγινε ο ίδιος εκτελεστής, δίνοντας προβάδισμα δύο τερμάτων στην ομάδα μας.

Οι Μολδαβοί δύο φορές μείωσαν στο τέρμα, ωστόσο ο Κουλουμπρής αρχικά 4:20 πριν το τέλος και ο Κουππαρής 30 δευτερόλεπτα πριν το τέλος του ημιχρόνου, ανέβαζαν το προβάδισμα στα δύο τέρματα.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας κατέβηκε με σκοπό να διατηρήσει το προβάδισμα και να το εδραιώσει στην αντεπίθεση, εκμεταλλευόμενη και το flying goalkeeper του αντιπάλου. Όπερ και εγένετο. Πριν την εκπλήρωση 10 λεπτών στο δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα μας σημείωσε τέσσερα τέρματα, δύο ο Κουλουμπρής και από ένα οι Κουππαρής και Φελίπε, ανεβάζοντας το δείκτη του σκορ στο 8-2. Από το σημείο εκείνο και μετά, ο προπονητής μας έδωσε περισσότερο χρόνο συμμετοχής, σε φουτσαλιστές που δεν αγωνίστηκαν πολύ, με την ομάδα μας όμως να μην κινδυνεύει σε κανένα σημείο του αγώνα, αλλά να πετυχαίνει ακόμη δύο τέρματα. 1:20 πριν το τέλος ο Παναγή με εκτέλεση πέναλτι σημείωσε το 9-2, με τον ίδιο ένα λεπτό αργότερα να διαμορφώνει το τελικό 10-2.

Ενημερώνουμε τους φίλους της ομάδας μας, ότι έχουμε υποβάλλει ένσταση στην ΟΥΕΦΑ, δια το λόγο ότι η ομάδα της Leo Futsal δεν είχε προχωρήσει έγκαιρα και εντός του προκαθορισμένου χρονικού πλαισίου, στη δήλωση των φουτσαλιστών της στη διοργάνωση. Ως εκ τούτου, είμαστε στην αναμονή της απόφασης της ΟΥΕΦΑ, η οποία αναμένεται εντός της επόμενης βδομάδας