ΑΠΟΕΛ-Ομόνοια/Αραράτ 10-6: Ο ΑΠΟΕΛ ξανά πρωταθλητής!

Πήρε τον τίτλο ο ΑΠΟΕΛ

Πρωταθλητής φούτσαλ για τέταρτη φορά στην ιστορία του ο ΑΠΟΕΛ, που κέρδισε με 10-6 την Ομόνοια/Αραράτ στον τρίτο τελικό και «σκούπισε» τη σειρά.

Μετά από διάλειμμα ενός χρόνου, η ομάδα της Λευκωσίας είναι ξανά στην κορυφή με το τέταρτο πρωτάθλημα τα τελευταία πέντε χρόνια.

Οι «γαλαζοκίτρινοι» έδειξαν προθέσεις από την αρχή και προηγήθηκαν με 5-0 κάνοντας ότι θέλουν στο παρκέ του «Λευκόθεου». Η Ομόνοια δεν μπήκε ποτέ στο ματς με εξαίρεση το ξεκίνημα του δευτέρου μέρους όπου με ένα χατ τρικ του Σκαμπύλη μείωσε σε 6-4. Όμως ο Ομήρου με δυο μαζεμένα γκολ καθάρισε το ματς και τον τίτλο.

Γκολ: Ιακώβου 3, Ομήρου 2, Λέο, Κωνσταντίνου, Σοροκάπα, Ματέους, Σέζαρ(αυτ.) / Σκαμπύλης 3, Μανώλη, Πρέα, Λέο (αυτ.).

Ο αγώνας όπως μεταδόθηκε ζωντανά από την ιστοσελίδα μας:

-40' ΤΕΛΟΣ 10-6 και ο ΑΠΟΕΛ πρωταθλητής!

-36' Mε αυτογκόλ του Λέο μείωσε η Ομόνοια.

-36' Δεύτερη αποβολή για την Ομόνοια/Αραράτ. Αυτή τη φορά ο προπονητής Πολυβίου.

-33' Με δυο γκολ του Ομηρου 10-5 ο ΑΠΟΕΛ και αγκαλιάζει το πρωτάθλημα.

-31' Ο Μάνος σκοράρει και 8-5.

-28' Ξανά στο +4 ο ΑΠΟΕΛ με Ματέους.

-26' O Iακώβου σημειώνει ένα πολύ σημαντικό γκολ. 7-4 ο ΑΠΟΕΛ.

-25' Σκαμπύλης και πάλι! Χατ τρικ σε τρία λεπτά και 6-4.

-24' Ο Σκαμπύλης σκοράρει και πάλι και ίσως έχουμε ματς. 6-3.

-22' Ο Σκαμπύλης μειώνει για την Ομόνοια.

-21' Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

-20' Ημίχρονο στο φούτσαλ με το σκορ στο 6-1. Σκόραρε και ο τερματοφύλακας του ΑΠΟΕΛ Κωνσταντίνου.

-17' Αποβλήθηκε ο Ανδρέου της Ομόνοιας για χτύπημα σε αντίπαλο.

-16' Δυο μαζεμένα γκολ, ένα για κάθε ομάδα, διαμορφώνουν το σκορ στο 5-1. Ο Λέο για τον ΑΠΟΕΛ το 5-0, μείωσε ο Πρέα.

-11' 4-0 για τον ΑΠΟΕΛ! Πήρε τάιμ άουτ η Ομόνοια/Αραράτ αλλά ο Ιακώβου σκόραρε αμέσως.

-11' Νωρίς νωρίς έχει γερό προβάδισμα ο ΑΠΟΕΛ. Σημείωσε και τρίτο γκολ. O Ιακώβου αυτή τη φορα. Αποφασισμένος να το καθαρίσει ο ΑΠΟΕΛ.

-6' Ο ΑΠΟΕΛ κάνει δυο τα τέρματά του. Βρήκε σε παίκτη της Ομόνοιας (Σέζαρ) πριν πάει μέσα η μπάλα.

-3' Πρώτο βήμα τίτλου για ΑΠΟΕΛ! Άνοιξε το σκορ. Σοροκάπα.