Φινάλε με ισοπαλία

Με ισοπαλία 4-4 ολοκληρώθηκε ο σημερινός αγώνας της Εθνικής Futsal με τη Νορβηγία για το φινάλε του 5ου ομίλου της προκριματικής φάσης του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Futsal 2018.

Μετά και τα σημερινά αποτελέσματα την πρόκριση στον όμιλο μας εξασφάλισε η Δανία.

Η Εθνική μας ήταν πίσω στο σκορ με 4-2 όμως βρήκε τη δύναμη και έφτασε στην ισοφάριση.

Η Νορβηγία αιφνιδίασε και προηγήθηκε με 2-0 με τους Vucenovic (04:37) και Abelsen (06:04) για να μείωσει η Εθνική μας στο 7ο λεπτό με εξαιρετικό γκολ του Νικόλα Τσακανιά.

Στο 11ο λεπτό ο Ravlo πέτυχε το 3-1 για τους Νορβηγούς και στο 14' ο Κωνσταντίνος Κουλουμπρής μείωσε σε 3-2.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι διεθνείς μας κυνήγησαν το γκολ της ισοφάρισης και δημιούργησαν κάποιες ευκαιρίες χωρίς όμως αποτέλεσμα.

Αντίθετα μετά από αντεπίθεση οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι και ο Schjetne (27:59) ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 4-2.

Νέα προσπάθεια για μείωση του σκορ από τους διεθνείς μας και στο 30' ο Μανώλης Μανώλη μείωσε σε 4-3 και στο 38' ο Σάββας Ομήρου ισοφάρισε σε 4-4.

Κύπρος: Σκαμπύλης, Τσακανιάς, Ομήρου, Περικλέους, Ιωάννου (αρχική πεντάδα), Χατζηγεωργίου, Στεργιόπουλος, Σκαρπάρης, Κουλουμπρής, Μανώλη, Κόκκινος, Κ. Ανδρέου, Κοντοδήμητρος, Ψηλογένης.

Στον αγώνα που προηγήθηκε στην κλειστή αίθουσα Τάσσος Παπαδόπουλος - Ελευθερία η Δανία νίκησε με 2-1 το Κόσσοβο.

Βαθμολογία: Δανία 6, Κόσσοβο 6, Κύπρος 4, Νορβηγία 1 βαθμός.

Φούτσαλ: Τελευταία Ενημέρωση