Νίκος Ανδρονίκου: «Βαρύ και άδικο το σκορ για την Εθνική μας»

Το βαρύ 4-0 από την Τουρκία στην Κωνσταντινούπολη, καθόρισε και τη βαθμολογική μας θέση στον έκτο όμιλο της προκριματικής φάσης του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος U21.

Ανεξάρτητα από το αποτέλεσμα στο φινάλε της 16ης Οκτωβρίου στη Μάλτα, η Κύπρος θα τερματίσει στην προτελευταία θέση.

Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα παρά την προσπάθεια που έγινε στην Κωνσταντινούπολη και ιδιαίτερα στο πρώτο ημίχρονο αλλά και στα πρώτα στάδια του δεύτερου ημιχρόνου, υποχρεώθηκε σε ήττα με βαρύ σκορ.

Είναι γεγονός πως η εξέλιξη του αγώνα δεν προδίκαζε τέτοια κατάληξη στη χθεσινή αναμέτρηση της Τουρκίας.

«Το τελικό σκορ με βάση τη συνολική παρουσία και των δύο ομάδων σε ολόκληρη τη διάρκεια του αγώνα, είναι σίγουρα βαρύ και άδικο για την Εθνική μας.

Μέχρι την επίτευξη του δεύτερου τέρματος της Τουρκίας η ομάδα μας κυνηγούσε με απαιτήσεις το γκολ της ισοφάρισης μια είχε τις ευκαιρίες για να το πετύχει.

Δυστυχώς μετά το δεύτερο γκολ μείναμε από δυνάμεις και η απογοήτευση έφερε τελικά το βαρύ σκορ», ανέφερε χαρακτηριστικά μετά το τέλος του αγώνα ο Ομοσπονδιακός μας προπονητής Νίκος Ανδρονίκου.

*Χορηγός της Εθνικής Ελπίδων είναι η ΕΚΟ.

*Η αποστολή της Εθνικής μας θα επιστρέψει στην Κύπρο σήμερα το απόγευμα.

Εθνική: Τελευταία Ενημέρωση