Ισόπαλο 0-0 το δεύτερο φιλικό της Εθνικής Νεανίδων στη Λευκορωσία

Ισόπαλο χωρίς τέρματα τέλειωσε το σημερινό φιλικό παιχνίδι της Εθνικής Νεανίδων με την αντίστοιχη ομάδα της Λευκορωσίας στο Μινσκ.

Ήταν το δεύτερο φιλικό (στο προχθεσινό νίκησε η Λευκορωσία με 3-0)  μεταξύ των δύο ομάδων που προετοιμάζονται για τη συμμετοχή τους στην προκριματική φάση του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Νεανίδων U-19 της UEFA.

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα μας δημιούργησε δύο καλές ευκαιρίες με τη Φιλίππα Σάββα και την Χαρά Χαραλάμπους και θα μπορούσε να ανοίξει το σκορ, ενώ καλή ευκαιρία χάθηκε και στο δεύτερο ημίχρονο με την Σταυριάνα Αντωνίου.

Η Εθνική μας αγωνίστηκε με τις Γεωργία Κατσονούρη, Φιλίππα Σάββα, Ιλιάνα Αντωνίου, Αθηνά Πανταζή, Χρύσω Μιχαήλ (67’ Παναγιώτα Μιχαήλ), Κατερίνα Παναγιώτου (90' Ραφαέλλα Παύλου), Σταυριάνα Αντωνίου (88’ Δέσποινα Χρυσοστόμου), Μαρία Καρασπύρου, Χαρίκλεια Διονυσίου (90' Άννα Γιώρκα), Χαρά Χαραλάμπους, Εφροσύνη Θεοχάρους (88’ Μαρία Ζαχαρίου).

Εθνική: Τελευταία Ενημέρωση