Ισόπαλη με τα Σκόπια η Εθνική Νεανίδων

Το τέρμα της Εθνικής μας το πέτυχε η Κορίνα Πάολα Αδάμου

Ισόπαλη 1-1 με τα Σκόπια εξήλθε σε σημερινό φιλικό αγώνα η Εθνική μας ομάδα των Νεανίδων U19.

Ο αγώνας έγινε στο Πέρα Χωριό Νήσου. Οι δύο ομάδες ήταν ισοδύναμες και έγινε μια πολύ δυνατή αναμέτρηση η οποία τελικά δεν ανέδειξε νικητή.

Το τέρμα της Εθνικής μας το πέτυχε η Κορίνα Πάολα Αδάμου στο 43ο λεπτό με ωραία ατομική προσπάθεια και πλασέ, ισοφαρίζοντας το τέρμα που είχε δεχτεί η ομάδα μας λίγο νωρίτερα.

Χαμένες ευκαιρίες στο δεύτερο ημίχρονο και για τις δύο ομάδες για να πάρουν τη νίκη. Στο 65ο λεπτό η τερματοφύλακας της ομάδας μας Γεωργία Κατσονούρη απέκρουσε πέναλτι.

Κύπρος (Α. Τσολάκης): Γεωργία Κατσονούρη, Σταυριάνα Αντωνίου (88' Αναστασία Λαντίδη), Αφροδίτη Ευριπίδου, Μαρία Ζαχαρίου (74' Έλενα Αριστοδήμου), Κορίνα Πάολα Αδάμου (88' Σώτια Μακρή), Μαρία Αναστασία Καρασπύρου, Χαρά Χαραλάμπους, Ηλιάνα Γρηγόριου (28' Ισαβέλλα Ράσμπεργκ Δημητρίου, 80' Έλενα Φωτιάδου), Μάριαν Σωκράτους, Παρασκευή Σχίζα (44' Χαρίκλεια Διονυσίου), Χριστιάνα Ζωρζή.

Στο πρώτο φιλικό μεταξύ των δύο ομάδων την περασμένη Τρίτη, τα Σκόπια είχαν πάρει τη νίκη με 2-0.

Εθνική: Τελευταία Ενημέρωση