Η Αγγλία πήρε τη νίκη (5-4) από την Εθνική μας 9 δευτερόλεπτα πριν από το τέλος

Ήττα με 5-4 εννέα δευτερόλεπτα πριν από τη λήξη του αγώνα για την Εθνική μας από την Αγγλία για το δεύτερο όμιλο της προκριματικής φάσης του Παγκοσμίου Κυπέλλου Futsal 2020 που φιλοξενείται στη Λετονία.

Εκεί που φάνηκε πως ο συναρπαστικός αγώνας θα έδινε από ένα βαθμό σε κάθε ομάδα, ήρθε δυστυχώς το γκολ του Γουέμπ και η Αγγλία με το 4-3 τέθηκε επικεφαλής του ομίλου μας με έξι βαθμούς σε δύο αγώνες.

Το ρεπορτάζ ανανεώνεται

Η Αγγλία αιφνιδίασε και προηγήθηκε νωρίς με 2-0 από τέρματα που σημειώθηκαν στο 04:04 και 04:24.

Αντέδρασαν οι διεθνείς μας και στο 6ο λεπτό μειώσαμε σε 2-1 με το Νικόλα Χατζηγεωργίου και στο 13' ο ίδιος ποδοσφαιριστής ισοφάρισε σε 2-2.

Στο 15' η Αγγλία πήρε ξανά προβάδισμα, 3-2 αποτέλεσμα πρώτου ημιχρόνου.

Στο 22ο λεπτό ο Άγγελος Περικλέους ισοφάρισε σε 3-3 για την Κύπρο αλλά η Αγγλία με την πρώτη επίθεση (22:30) πήρε εκ νέου προβάδισμα με 4-3.

Στο 31ο λεπτό ο Νικόλας Χατζηγεωργίου ισοφαρίζει σε 4-4.

Δυστυχώς εννέα δευτερόλεπτα πριν το τέλος η Αγγλία πήρε τη νίκη με 5-4.

Κύπρος: Σκαμπύλης, Περέιρα, Χατζηγεωργίου, Κάντζο, Φιλίππου (αρχική πεντάδα) Μανώλης, Κουλουμπρής, Λιοτατής, Ομήρου, Λακκούφης, Ζαντής, Ιωάννου, Περικλέους, Κωνσταντίνου.

Οι αγώνες διεξάγονται στο Zemgales Olympic Centre (στην πόλη Jelgava), χωρητικότητας 1774 θέσεων.

Αργότερα θα διεξαχθεί (19:30) ο αγώνας της Λετονίας με το Γιβραλτάρ.

Λετονία – Αγγλία

Οι δύο πρώτες ομάδες της κατάταξης του ομίλου μας θα συνεχίσουν στην επόμενη φάση της διοργάνωσης.

Εθνική: Τελευταία Ενημέρωση