Φιλική νίκη (3-0) της Εθνικής Παίδων στα Σκόπια

Νικηφόρο ήταν το δεύτερο φιλικό που έδωσε σήμερα το απόγευμα στα Σκόπια η Εθνική Παίδων U-17.

Μετά το ισόπαλο 2-2 της Τρίτης οι νεαροί διεθνείς μας σήμερα κέρδισαν με 3-0 στα Σκόπια.

Η Εθνική μας που προετοιμάζεται για τις υποχρεώσεις της προκριματικής φάσης του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος, στο πρώτο ημίχρονο είχε εξαιρετική παρουσία και πέτυχε και τα τρία τέρματα που της χάρισαν τη διεθνή φιλική νίκη.

Το συγκρότημα του Γιάννου Οκκά άνοιξε το σκορ στο 25ο λεπτό με τον Λευτέρη Χατζηκωνσταντή, στο 31’ πέτυχε το 2-0 ο Δανιήλ Παρούτης και στο 38ο λεπτό ο Δημήτρης Ράσπας το 3-0.

Η Εθνική μας αγωνίστηκε με τους Σ. Νικολάου, Τρύφωνος (55’ Μάμας), Καψό (55’ Φλουρή), Χατζηκωνσταντή (55’ Θ. Ανδρονίκου), Τζιωνή, Παπαδόπουλο (48’ Κωνσταντινίδης), Θ. Νικολάου, Παρούτη (71’ Ν. Κωνσταντίνου), Κ. Αντωνίου (71’ Ορφανίδης), Ράσπα (55’ Κακουλλής), Σαββίδη.

Εθνική: Τελευταία Ενημέρωση