Εθνική Παίδων Κ17: Ισόπαλη 1-1 σε φιλικό με τη Ρουμανία

Ισόπαλος 1-1 είχε λήξει και ο φιλικός αγώνας της περασμένης Τρίτης

Ισόπαλος 1-1 έληξε και ο σημερινός φιλικός αγώνας της Εθνικής μας ομάδας Παίδων U17 με την αντίστοιχη ομάδα της Ρουμανίας στα βοηθητικά γήπεδα του Δήμου Αγίας Νάπας.

Οι νεαροί διεθνείς μας είχαν καλή παρουσία σε ένα πολύ δυνατό τεστ που το αποτέλεσμα του διαμορφώθηκε από το πρώτο ημίχρονο.

Οι Ρουμάνοι άνοιξαν το σκορ στο 35ο λεπτό και η Κύπρος ισοφάρισε στο 39ο λεπτό με γκολ του Ανδρέα Χρίστου.

Ο Ομοσπονδιακός μας προπονητής Μάκης Σεργίδης χρησιμοποίησε και σήμερα αρκετούς ποδοσφαιριστές και είχε την ευκαιρία να βγάλει νέα χρήσιμα συμπεράσματα στο ξεκίνημα της θητείας του στον πάγκο της Εθνικής μας.

Κύπρος: Συλβέστρος, Φωκάς, Κοκκινόφτας, Κωστής (58’ Παυλίδης), Λαός (71’ Κατσιάμης), Χατζημιτσής (58’ Νεοφύτου), Λοϊζου (46’ Κυριάκου), Φώτη (41’ Ζευκής), Οκκάς (41’ Μαρνέρος), Αναστασιάδης (58’ Νικολεττίδης), Χρήστου (58’ Φασουλιώτης).

Εθνική: Τελευταία Ενημέρωση