Διεθνής φιλική νίκη για τους Κ15

Διεθνή φιλική νίκη επί της Ρουμανίας πέτυχε σήμερα η Εθνική μας ομάδα των Παίδων U15 σε αγώνα που έγινε στον Πύργο Λεμεσού.

Παίζοντας πολύ καλό ποδόσφαιρο σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, η Εθνική μας κατάφερε να πάρει τη νίκη με 2-1 με το σκορ να διαμορφώνεται από το πρώτο ημίχρονο.

Ο Ηρόδοτος Χριστοδούλου με σουτ μέσα από την περιοχή άνοιξε το σκορ για την Εθνική μας στο 16ο λεπτό για να ισοφαρίσουν οι Ρουμάνοι στο 30ο λεπτό με τον Ahmet Bani.

Ο Ευάγγελος Ανδρέου με όμορφη ατομική προσπάθεια και μακρινό σουτ έδωσε προβάδισμα στην Εθνική μας στο 38ο λεπτό, διαμορφώνοντας το τελικό 2-1.

Χαμένες ευκαιρίες και για τις δύο ομάδες στο δεύτερο ημίχρονο με το σκορ τελικά να παραμένει αναλλοίωτο μέχρι το τέλος και τους νεαρούς διεθνείς μας να χαίρονται την επιτυχία τους.

Κύπρος (Α. Χατζηαλεξάνδρου): Ανδρέας Χατζηγαβριήλ, Μάριος Γεωργίου (55΄ Αλέξανδρος Μιχαήλ), Λούκας Καλογήρου, Στέλιος Ανδρέου, Χρίστος Ρόη Χρυσοστομου, Ευάγγελος Ανδρέου, Χαράλαμπος Μελαναρκίτης (55' Γιάννης Σατσιάς), Χαραλάμπους Χαράλαμπος (65' Κωνσταντίνος Γεωργαλλίδης), Νικόλας Δημητρίου (41' Παρασκευάς Ορφανίδης), Χρίστος Βενιζέλος (65' Νικόλας Νεοκλέους), Ηρόδοτος Χριστοδούλου.

Στο πρώτο φιλικό που έγινε την περασμένη Τρίτη, η Ρουμανία πήρε τη νίκη με 3-2.

Εθνική: Τελευταία Ενημέρωση