Δεύτερη συνεχόμενη νίκη της Εθνικής Παίδων U15 στο τουρνουά της Αρμενίας

Με αντίπαλο το Καζακστάν συνέχισε σήμερα τις υποχρεώσεις της στο διεθνές τουρνουά της Αρμενίας η Εθνική μας ομάδα των Παίδων U15.

Η Εθνική μας νίκησε με 3-2 με το σκορ να διαμορφώνεται στο 80ο λεπτό από τον Μάριο Κοκκινόφτα.

Στο πρώτο ημίχρονο η Κύπρος προηγήθηκε με 2-0 από τέρματα που πέτυχαν οι Χρήστου (27’) και Κωστής (35’ πέναλτι), στο δεύτερο ημίχρονο ισοφάρισε το Καζακστάν για να φτάσουμε στη νίκη πάνω στο φινάλε.

Ο Αντριέν Χατζηαλεξάνδρου χρησιμοποίησε τους Χατζηγαβριήλ, Λαός, Παυλίδης (41’ Κοτσώνης), Κοκκινόφτας, Κωστή, Ποντικού (51’ Ζευκής), Αντ. Φότη, Χρήστου (51’ Οικονομίδης), Χρυσοστόμου (41’ Λοϊζου), Μαρνέρος (66’ Μότης), Αχ. Γεωργίου (58’ Φιλίππου).

Επόμενος αντίπαλος της Εθνικής μας η αντίστοιχη ομάδα της Αρμενίας το ερχόμενο Σάββατο.

Στο άλλο σημερινό παιχνίδι η Αρμενία νίκησε με 1-0 τη Λευκορωσία.

Εθνική: Τελευταία Ενημέρωση