Άνετα την Αρμενία

Νικηφόρο ξεκίνημα για την Εθνική μας ομάδα των Παίδων U-15 στο διεθνές τουρνουά που διεξάγεται στην Αρμενία.

Στο σημερινό πρώτο της αγώνα, νίκησε με 4-1 τη γηπεδούχο Αρμενία αρχίζοντας με τον καλύτερο τρόπο τη διοργάνωση.

Ο Νικόλας Νεοκλέους άνοιξε το σκορ στο 6ο λεπτό, ο Χαράλαμπος Μιραλλάης πέτυχε το 2-0 στο 25’ και ο Αδάμος Νικολάου σκόραρε για το 3-0 στο 38’ που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο 64’ ο Αναστάσιος Χαραλάμπους πέτυχε το 4-0 για να μειώσουν οι Αρμένιοι λίγο πριν το τέλος σε 4-1.

Επόμενος αντίπαλος για την Εθνική μας τα Σκόπια, την Πέμπτη στις 12:00 το μεσημέρι ενώ το Σάββατο, την ίδια ώρα θα αγωνιστεί με το Ουζμπεκιστάν.

Όλοι οι αγώνες διεξάγονται στο προπονητικό κέντρο της Εθνικής Αρμενίας

Κύπρος (Α. Χατζηαλεξάνδρου): Μ. Κυριάκου, Αναστάσιος Χαραλάμπους (66’ Κωνσταντίνος Βρόντης), Αδάμος Νικολάου, Λούκας Καλογήρου (41’ Στέλιος Ανδρέου), Ηρόδοτος Χριστοδούλου (74’ Γεώργιος Πελεκάνος), Χαράλαμπος Χαραλάμπους (58’ Ευάγγελος Ανδρέου), Χαράλαμπος Μιραλλάης (58’ Σταύρος Γαβριήλ), Νικόλας Νεοκλέους (41’ Χρίστος Βενιζέλος), Μάριος Γεωργίου, Παρασκευάς Ορφανίδης (58’ Ιωάννης Χατζηγιάννης), Χρίστος Ροή Χρυσοστόμου (74’ Χαράλαμπος Μελαναρκίτης).

Εθνική: Τελευταία Ενημέρωση