Έκλεισαν με ήττα

Την ήττα με 2-0 από τη γηπεδούχο ομάδα γνώρισε στον τελευταίο της αγώνα στον 4ο προκριματικό όμιλο του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος που διεξάγεται στην Αλβανία η Εθνική μας ομάδα των Νεανίδων U-19.

Το σκορ διαμορφώθηκε από το πρώτο ημίχρονο με τέρματα που πέτυχε  η Koldashi με σουτ έξω από την περιοχή στο 21' και στο 34'.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Εθνική μας ήταν σαφώς ανώτερη, πίεσε τον αντίπαλο, έφτιαξε αρκετές ευκαιρίες, όμως δεν κατάφερε να πετύχει ένα γκολ και να διεκδικήσει κάτι από τον αγώνα.

Ο αγώνας έγινε στο Στάδιο Selman Stermazi στα Τίρανα με διαιτητή την Ιταλίδα Valentina Garoffolo.

Κύπρος (Α. Βασιλείου): Α. Χρυσάνθου, Η. Αντωνίου, Α. Πανταζή, Χρ. Αχεριώτη (80΄ Ε. Θεοχάρους), Κ. Παναγιώτου, Π. Θεοφίλου, Ειρ. Ανδρέου,  Στ. Αντωνίου, Χ. Χαραλάμπους (51' Α. Χρυσοστόμου), Δ. Χρυστοστόμου.

Στον πάγκο: Χ. Διονυσίου,  Μ. Αυγουστή,  Δ. Χαραλάμπους, Ν. Γεωργίου

Ο άλλος σημερινός αγώνας του ομίλου μεταξύ της Σερβίας και της Σκοτίας αναβλήθηκε αφού η Σκοτία δήλωσε αδυναμία να αγωνιστεί λόγω ίωσης από την οποία προσβλήθηκαν 9 παίκτριες της. Για την τύχη του αγώνα θα αποφασίσει η UEFA.

Εθνική: Τελευταία Ενημέρωση