Ανδρονίκου: «Συνεχίζουμε την προσπάθεια μας»

Η Εθνική μας γνώρισε σήμερα την ήττα όμως το αγωνιστικό πλάνο για ένα καλύτερο προσανατολισμό δεν αλλάζει.

Ο Ομοσπονδιακός μας προπονητής Νίκος Ανδρονίκου μιλώντας για τον απογευματινό αγώνα με τους Σλοβάκους δήλωσε στην ιστοσελίδα της ΚΟΠ:

«Το πολύ γρήγορο γκολ της Σλοβακίας, πριν ουσιαστικά συμπληρωθεί το πρώτο λεπτό, επηρέασε σίγουρα την ομάδα μας.

Με το πέρασμα του χρόνου προσπαθήσαμε και το παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο γενικά ήταν ισοδύναμο και κυνηγήσαμε με αξιώσεις την ισοφάριση.

Στο ξεκίνημα του δεύτερου μέρους και όταν ήρθε πάλι νωρίς  το γκολ και έγινε το 2-0,  είναι γεγονός ότι μας δυσκόλεψε αφάνταστα και η Σλοβακία ήταν καλύτερη και πήρε τον έλεγχο του αγώνα.

Κάναμε λάθη επηρεασμένοι ασφαλώς και από την κούραση του αγώνα που προηγήθηκε στην Τουρκία.

Η σημερινή ήττα τίποτε δεν αλλάζει. Συνεχίζουμε την προσπάθεια μας με την ίδια φιλοσοφία και με στόχο το καλύτερο φινάλε στον αγώνα που θα ακολουθήσει τον Οκτώβριο με την Ολλανδία στην Κύπρο».

Εθνική: Τελευταία Ενημέρωση