Β' Κατηγορία: Πάνε χέρι χέρι Ομόνοια και Αναγέννηση

Με νίκες συνέχισαν την πορεία τους η Αναγέννηση Δερύνειας και η Ομόνοια Αραδίππου για την πρεμιέρα της 11ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Β’ κατηγορίας.

Στον αγώνα που έγινε στην Λακατάμια μεταξύ του Θ.Ο.Ι και της Ομόνοιας Αραδίππου η ομάδα του Μαρίνου Σατσιά κατάφερε να φύγει με το διπλό κερδίζοντας με 1-0. Το «χρυσό γκολ» πέτυχε ο Τσίτας στο 49’ με τους ποδοσφαιριστές της Ομόνοιας να κρατούν το σκορ μέχρι το τέλος.

Στον αγώνα που έγινε στην Δερύνεια η γηπεδούχος Αναγέννηση ήταν το απόλυτο φαβορί απέναντι στον Διγενή Ορόκλινης και το απέδειξε μέσα στο γήπεδο. Το σκορ άνοιξε στο 26’ ο Βέσλεμ όταν με ωραία κεφαλιά μέσα από την περιοχή έκανε το 1-0. Το 2-0 ήρθε λίγο πριν την λήξη του ημιχρόνου όταν ο Γκαντάτσια με απευθείας εκτέλεση φάουλ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Το τελικό 3-0 διαμορφώθηκε στο β’ ημίχρονο και πάλι με απευθείας εκτέλεση φάουλ αυτή την φορά του Θεράποντος.

Μετά και τα σημερινά αποτελέσματα η Αναγέννηση παρέμεινε στην κορυφή μαζί με την Ομόνοια Αραδίππου αφού αμφότερες έφτασαν στους 25 βαθμούς.

ΟΜΟΝΟΙΑ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ: Τελευταία Ενημέρωση