Β': Της οργής και της ανατροπής!

Απίστευτα πράγματα στους αγώνες της Β' κατηγορίας

Πολύ σημαντική νίκη για τον Ολυμπιακό στη Β’ κατηγορία, που βρέθηκε να χάνει από την Αγία Νάπα αλλά ανέτρεψε τα δεδομένα και επικράτησε με 2-1 για να κάνει ένα ακόμα βήμα για την επιστροφή στην πρώτη κατηγορία.

Ο Ομάρ Ρόου έκανε το 1-0 στο 33’ αλλά οι Σαμάρας και Ράμος μέχρι το 43’ είχαν ήδη ανατρέψει τα δεδομένα.

Διπλό και για τον Οθέλλο που πέρασε με 3-1 από την έδρα της ΜΕΑΠ και έμεινε στην τρίτη θέση. Βασιλείου, Τσίτας και Σολάρι σημείωσαν τα γκολ, με τον Μηνά να σκοράρει για τη ΜΕΑΠ.

Στο Ζακάκι έγινε χαμός με τον Άρη να επικρατεί με 3-2 της ΑΕΖ σε ένα ματς φωτιά που έγινε στη Λεμεσό! Ο Άρης προηγήθηκε με 2-0 με το πέναλτι του Τόρες και τον Μαλεκκίδη στο 55’, όμως όσα ακολούθησαν υπήρξαν επικά. Από το 76’ και μετά η ΑΕΖ ανέβασε στροφές αφού μείωσε με τον Γκονζάλες και στο 87’ με τον Στυλιανίδη ισοφάρισε! Ο Άρης κινδύνεψε με απώλειες, αυτό έφερε ένταση στον αγώνα αλλά τελικά ένα σουτ του Ορτέγα στο τέλος του χάρισε τεράστια νίκη.

Ανάσα για τον Ονήσιλλο που κέρδισε με 2-0 τον ΑΣΙΛ με τα γκολ των Ενλουντούλου στο 3’ και του Ζαχαρία Θεοδώρου στο ντεμπούτο του στο 87’.

Τη δουλειά της έκανε και η ΠΑΕΕΚ που επίσης με ανατροπή κέρδισε με 3-1 την Καρμιώτισσα. Ο Βαττής σκόραρε για την Καρμιώτισσα στο 42’, παρά το γεγονός πως δέχθηκε κόκκινη κάρτα στο 22’ ο Σαρίφ κι έπαιζε με παίκτη λιγότερο. Μέσα σε τρία λεπτά όμως στην επανάληψη, και αφού στο 48’ ο Νάντο έχασε πέναλτι, η ΠΑΕΕΚ το γύρισε με Κουτούνα και Χατζητοφή. Στο τέλος έβαλε κι ένα Νάντο.

Ανατροπή και στο Ακρίτας-ΘΟΙ, με το σύλλογο της Λακατάμιας να κάνει στο δεύτερο μέρος όσα έπρεπε για να πάρει τη νίκη με 2-1. Ο Χριστοφίδης εκτέλεσε δυο πέναλτι για τον Ακρίτα, έχασε και τα δυο αλλά στο δεύτερο πήρε ριμπάουντ κα σκόραρε. Μέσα σε ένα δεκάλεπτο όμως το ΘΟΙ έφερε τούμπα το ματς με τον Χαραλάμπους στο 67’ και τον Ξενοφώντος στο 77’.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Τελευταία Ενημέρωση