Β' Κατηγορία: Επέστρεψε στις νίκες με τριάρα ο Ολυμπιακός

Τα αποτελέσματα της 8ης αγωνιστικής

Με πέντε αγώνες συνεχίστηκε σήμερα η δράση της 8ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα της 2η κατηγορίας.

Η Αναγέννηση Δερύνειας νίκησε τον ΑΣΙΛ με 1-0. Το γκολ για τους γηπεδούχους πέτυχε ο Φιλγκεϊτ στο 47ο λεπτό. Ο Ολυμπιακός επέστρεψε στις νίκες επικρατώντας εκτός έδρας της Ομόνοιας Αραδίππου με 3-1. Τα γκολ για την ομάδα του Μπούις πέτυχαν οι Εμάνουελ (2) και Φάμπιο. Για τους γηπεδούχους σκόραρε ο Ούρος.

Σπουδαία εκτός έδρας νίκη πέτυχε το ΘΟΪ επί της ΑΕΖ επικρατώντας με 2-1. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 2-0 χάρη στο αυτογκόλ του Μουστάκα και το γκολ του Αλωνεύτη. Το μόνο που κατάφερε η ΑΕΖ ήταν να μειώσει με τον Γκονζάλες ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 2-1.

Ο Ονήσιλος Σωτήρας επιβλήθηκε της ΠΑΕΕΚ Κερύνεια με 2-1 με γκολ του Παπαθανασίου στο 94ο λεπτό. Ο Ακρίτας Χλώρακας έφυγε με το διπλό από την έδρα της ΜΕΑΠ, επικρατώντας με 2-3.