ΕΝΠ: Έκανε την αρχή ο Παύλου (vid)

Το συγκρότημα του Άντρε Πάους πέρασε και από τη Λακατάμια

Η πορεία πρωταθλητισμού της ΕΝΠ δεν σταμάτησε ούτε στην Λακατάμια, με το συγκρότημα του Άντρε Πάους να επικρατεί με 1-3 του τοπικού ΘΟΙ και να διατηρεί απόσταση ασφαλείας από τους διώκτες της. Ο Κούλλης Παύλου στο 17ο λεπτό της αναμέτρησης άνοιξε το σκορ, με τον Νταβίντ Σολάρι να παίρνει την σκυτάλη δέκα λεπτά αργότερα, ανεβάζοντας το δείκτη του σκορ στο 0-2. Το δέκατο φετινό γκολ του Γιώργου Κολοκούδια έκανε το 0-3 στο 63ο λεπτό, ενώ το γκολ της τιμής για τους γηπεδούχους πέτυχε ο Σωτήρης Φοινιρής από την άσπρη βούλα, με το 1-3 να είναι το τελικό σκορ.

Αυτή ήταν η ενδέκατη επιτυχία της ομάδας του Παραλιμνίου η οποία πλέον απέχει τέσσερις βαθμούς από τον δεύτερο Οθέλλο αλλά και την Αναγέννηση Δερύνειας, αποκτώντας το πάνω χέρι ως προς την κατάληψη του εισιτηρίου που οδηγεί στην πρώτη κατηγορία με τη νέα χρονιά. Σημαντικός κρίνεται ο αγώνας της 9ης Φεβρουαρίου με την ομάδα του Άντρε Πάους να υποδέχεται την ομάδα της Αθηαίνου στο ντέρμπι κορυφής.