Β΄ Κατηγορία: Νίκησαν Ένωση και Αναγέννηση, απώλειες για Οθέλλο

Η πρωτοπόρος Ένωση κέρδισε με το ευρύ 6-0 την Ξυλοτύμπου και έφτασε στους 42 βαθμούς

Με πέντε αναμετρήσεις συνεχίστηκε σήμερα η 19η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Β’ Κατηγορίας.

Στο Παραλίμνι η πρωτοπόρος Ένωση κέρδισε με το ευρύ 6-0 την Ξυλοτύμπου και έφτασε στους 42 βαθμούς. Τα τέρματα της Ένωσης πέτυχαν οι Παύλου (2) και Κολοκούδιας (2), Σολάρι και Γκένοφ.

Με γκολ του Θεράποντος στο ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου, η Αναγέννηση Δερύνειας νίκησε με 1-0 την Αγία Νάπα στο γειτονικό ντέρμπι και ακολουθεί με 40 βαθμούς.

Απώλειες για τον Οθέλλο Αθηαίνου, σημαντική νίκη για τον Διγενή Ορόκλινης στην κάτω ζώνη της βαθμολογίας.

Θα συνεχιστεί αύριο

Ο αγώνας της Ομόνοιας Αραδίππου με τον Εθνικό Άσσιας που διακόπηκε με τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου λόγω ακαταλληλότητας του γηπέδου, θα συνεχιστεί αύριο και ώρα 15:00 στο Δημοτικό Στάδιο Αραδίππου. Στο χρονικό σημείο της διακοπής το αποτέλεσμα ήταν στο 0-0.