Β’ Κατηγορία: Έπιασε κορυφή η Ένωση, απρόσμενη ήττα για Αναγέννηση

Η Ένωση διέλυσε με 5-1 τον Διγενή Ορόκλινης και ανέβηκε στην κορυφή της βαθμολογίας

Με πέντε αναμετρήσεις συνεχίστηκε σήμερα η 14η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Β' Κατηγορίας και μετά την ήττα της Αναγέννησης Δερύνειας στην κορυφή πέρασε η Ένωση Νέων Παραλιμνίου.

Στη Λακατάμια το ΘΟΪ Λακατάμιας πέτυχε σπουδαία νίκη επί της Αναγέννησης Δερύνειας με 2-0 και έφτασε στους δώδεκα βαθμούς.

Ο Άλτο Ατόρνο στο 16ο λεπτό άνοιξε το σκορ για το ΘΟΪ και στο 47ο λεπτό ο Πλούταρχος Αλωνεύτης διαμόρφωσε το 2-0 για τους γηπεδούχους.

Ο Γιώργος Κολοκούδιας έβαλε πολύ νωρίς μπροστά την Ένωση με τρία (3', 7', 15') τέρματα και τελικά η ομάδα του επικράτησε με 5-1 του Διγενή Ορόκλινης και ανέβηκε στην κορυφή.

Η Ομόνοια Αραδίππου πέρασε νικηφόρα από το Δάλι και έπιασε την Αναγέννηση στους 29 βαθμούς.