Β' Κατηγορία: Αρχή με δυο αγώνες

Στο Μακάρειο Στάδιο ο πρωτοπόρος Ολυμπιακός θα αντιμετωπίσει τον Ονήσιλλο

Με δύο αναμετρήσεις ανοίγει απόψε η αυλαία της 19ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Β' Κατηγορίας.

Στο Μακάρειο Στάδιο ο πρωτοπόρος Ολυμπιακός θα αντιμετωπίσει τον Ονήσιλλο Σωτήρας. Ο αγώνας θα αρχίσει στις 19:00 και με τη στήριξη της ΚΟΠ θα μεταδοθεί απευθείας από τη Cytavision.

Οι δύο ομάδες προέρχονται από νίκες. Ο Ολυμπιακός από το εκτός έδρας 2-1 επί της Αγίας Νάπας και ο Ονήσιλλος από το 2-0 επί του ΑΣΙΛ Λύσης.

Στο παιχνίδι του πρώτου γύρου νίκησε ο Ολυμπιακός με 2-1 από τέρματα που πέτυχαν οι Πέρεζ (58') και Σουάρες (90'). Για τους γηπεδούχους σκόραρε στο 36ο λεπτό ο Αμεσάν.

ΘΟΪ Λακατάμιας - ΠΑΕΕΚ
Την ίδια ώρα στη Λακατάμια το τοπικό ΘΟΪ θα αντιμετωπίσει την ΠΑΕΕΚ με τις δύο ομάδες να προέρχονται από νικηφόρα αποτελέσματα.

Στο παιχνίδι του πρώτου γύρου νίκησε το ΘΟΪ Λακατάμιας με 1-0 από γκολ του Χοβσεπιάν στο 74ο λεπτό.

Οι υπόλοιπες αναμετρήσεις θα διεξαχθούν το Σάββατο (ώρα έναρξης 15:00) ως ακολούθως:

Ακρίτας Χλώρακας - Διγενής Ορόκλινης
Καρμιώτισσα Πολεμιδιών - Αγία Νάπα
ΑΣΙΛ Λύσης - ΜΕΑΠ
Οθέλλος Αθηαίνου - ΑΕΖ
Αναγέννηση Δερύνειας - Ομόνοια Αραδίππου

Την Κυριακή θα διεξαχθεί στο Τσίρειο Στάδιο το ντέρμπι μεταξύ του Άρη με τον Εθνικό Άχνας. έναρξη στις 16:00 με απευθείας τηλεοπτική μετάδοση από τη Cytavision.