B: Ανατροπή Ομόνοιας, ούτε τώρα η ΕΝΠ

Η δράση της δεύτερης αγωνιστικής

Εντυπωσιακή στο δεύτερο ημίχρονο η Ομόνοια Αραδίππου, έκανε την ανατροπή απέναντι στην ΠΑΕΕΚ και επικράτησε με 3-1 στο «Κερύνεια-Επιστροφή». Με αυτό το αποτέλεσμα τα «Περιστέρια» έφτασαν στους έξι βαθμούς μετά από δυο αγώνες. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο ημίχρονο με τον Σταμπολζίεφ, αλλά με δυο γκολ του Θεοδώρου και ένα του Παλίπρκ ήρθε το διπλό.

Νέα ισοπαλία για την Ένωση, που έμεινε στο 2-2 με τον ΑΣΙΛ στο Παραλίμνι. Η Ένωση χρειάστηκε από νωρίς να κυνηγήσει το σκορ, καθώς ο ΑΣΙΛ προηγήθηκε στο 9’ με 2-0 με δυο γκολ του Πιτταρά. Οι «Βυσσινί» αντέδρασαν, ισοφάρισαν με τα γκολ των Σολάρι και Παύλου αλλά παρά τις ευκαιρίες που βρήκαν δεν μπόρεσαν να κερδίσουν.

Στην Αθηαίνου ο Έντουαρτ Μασίνουα άρχισε να κάνει τη δουλειά του, καθώς υπέγραψε με γκολ στο 84’ τη νίκη με 1-0 του Οθέλλου με την Αναγέννηση. Αποτέλεσμα που έδωσε τους πρώτους βαθμούς στον Οθέλλο φέτος.

Εντυπωσιακός ο Διγενής Ορόκλινης είχε ένα δυνατό πέρασμα από το Δάλι με 4-0 επί του Χαλκάνορα και έφτασε στους τέσσερις βαθμούς. Χειμώνας, Μάρτιν(2) και Κουτούνα σημείωσαν τα γκολ.

Νίκη για την Αγία Νάπα επί του Εθνικού Άσσιας με 2-0, με τα γκολ να έρχονται στα τελικά στάδια του αγώνα με τους Γεωργίου και Αλέκου.

Ιστορικός πρώτος βαθμός για τη Ξυλοτύμπου, που έφερε 1-1 με το ΘΟΙ στο δικό της γήπεδο. Ο Σιαπάνης έδωσε προβάδισμα στο ΘΟΙ, αλλά ο 34χρονος Μπασιόφ μίλησε στο δεύτερο μέρος για να δώσει τη νίκη στην ομάδα του.

Β Κατηγορία: Τελευταία Ενημέρωση