«Αν δεν παίρνουμε βαθμούς όταν παίζουμε καλά, πότε θα πάρουμε»;

Ικανοποιημένος από την παρουσία της ομάδας του αλλά δυσαρεστημένος από το γεγονός ότι έμεινε ξανά χωρίς βαθμολογικό όφελος, δήλωσε στη συνέντευξη Τύπου μετά την ήττα από τη Νέα Σαλαμίνα ο Φρέντερικ Βάντερμπιστ.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του προπονητή του Άρη:

«Καλή χρονιά σε όλους. Προσπαθήσαμε να παίξουμε καλά. Ήμασταν άτυχοι με το γρήγορο γκολ που δεχτήκαμε. Η Σαλαμίνα έλεγξε το παιχνίδι στα επόμενα δέκα λεπτά, όμως μετά το 25’ ξαναμπήκαμε στο παιχνίδι και είχαμε 2-3 ευκαιρίες. Η Σαλαμίνα ήταν πολύ καλή στο τρανζίσιον, όποτε χάναμε τη μπάλα έβγαινε μπροστά. Σε 1-2 περιπτώσεις ήμασταν τυχεροί που σταμάτησαν οι επιθέσεις από οφ σάιντ. Στο δεύτερο ημίχρονο φτιάξαμε κάποιες ευκαιρίες αλλά ευτύχησε να σκοράρει η Σαλαμίνα. Παίξαμε καλά για άλλη μια φορά απέναντι σε μια καλή ομάδα. Όταν παίζεις έτσι και δεν παίρνεις βαθμούς σκέφτεσαι πότε θα τους πάρεις. Όταν δίνεις τέτοια γκολ στον αντίπαλο με λάθη είναι δύσκολο. Καλή συνέχεια στη Σαλαμίνα».

ΑΡΗΣ: Τελευταία Ενημέρωση

Άρης: Σε βαθιά κρίση

Πηγαίνουν από το κακό στο χειρότερο οι περσινοί πρωταθλητές – Τελικός το επερχόμενο ματς με την ΑΕΚ