Ξέφυγε η Αλκή

Με πέντε αναμετρήσεις συνεχίστηκε σήμερα η δράση του Πρωταθλήματος Β' Κατηγορίας.

Η αυλαία άνοιξε χθες με τη νίκη (2-0) της Ένωσης Νέων Παραλιμνίου επί της ΠΑΕΕΚ και η αγωνιστική θα ολοκληρωθεί την Κυριακή με το παιχνίδι Πάφος - Εθνικός Άσσιας.

Η πρωτοπόρος Αλκή Ορόκλινη πέρασε νικηφόρα από την Παρεκκλησιά κερδίζοντας με 1-0 την τοπική ομάδα.

Στο 35' η Αλκή έχασε πέναλτι με τον Παπαθανασίου και άνοιξε τελικά το σκορ στο 72΄με τον Σεμέδο Γουίλι.

*Στο Μακάρειο Στάδιο το ΘΟΪ Λακατάμιας νίκησε με 3-2 τον Ολυμπιακό.

Στο 7ο λεπτό το ΘΟΪ άνοιξε το σκορ με τον Θανέλλα Ταξιάρχη και οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τον Κωνσταντίνο Σαμάρα στο 29ο λεπτό.

Στο 50' ο Σιαπάνης έδωσε εκ νέου προβάδισμα στο ΘΟΪ Λακατάμιας και ο Ανδρέας Ασσιώτης ισοφάρισε στο 70ο λεπτό και στο 76' ο Νάντο πέτυχε το 3-2 για τη φιλοξενούμενη ομάδα.

ΕΝΑΔ - Ακρίτας...2-1

Σημαντική νίκη για την ΕΝΑΔ στο ντέρμπι της Πάφου. Στο 43' ο Φερέϊρα άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους και στο ξεκίνημα του δεύτεορυ ημιχρόνου ο Ετουάρντο πέτυχε το 2-0. Ο Ακρίτας μείωσε στο 71' με τον Αγιδί.