Καρέ η Ένωση, «Χ» στη Λακατάμια

Εντός έδρας νίκη με 4-2 επί της ΕΝ Παρεκκλησιάς πήρε η Ένωση Νέων Παραλιμνίου, ενώ ΘΟΪ και ΠΑΕΕΚ εξήλθαν ισόπαλες με 1-1 στους δύο αγώνες που άνοιξαν την αυλαία της 11ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της β’ κατηγορίας.

Κωνσταντίνου, Ιωσηφίδης και Μούσιης έδωσαν γερό προβάδισμα πριν συμπληρωθεί το πρώτο ημίχρονο για τους «βυσσινί» στο Παραλίμνι, προτού βγάλεη αντίδραση η Παρεκκλησιά και επιστρέψει στο παιχνίδι χάρη στα γκολ των Πιτσιλλίδη και Ερωτοκρίτου σε 74’ και 80’ αντίστοιχα. Ένα λεπτό αργότερα, ωστόσο, ο Γιωρκάτζης διαμόρφωσε το τελικό 4-2 και σκότωσε τις ελπίδες του αντιπάλου για μια μεγάλη ανατροπή.

Στη Λακατάμια, ο Ενρίκε έδωσε προβάδισμα στους γηπεδούχους στο 25’ προτού φέρει το ματς στα ίσα ο Οπόνγκ στο τελευταίο λεπτό του πρώτου μέρους.