Παγκύπριο U15: Νίκη για την πρωτοπόρο Ομόνοια Αραδίππου στο ντέρμπι, δεύτερο το Φρέναρος

Η Ομόνοια Αραδίππου επικράτησε στο ντέρμπι κορυφής και συνεχίζει να οδηγεί αλάνθαστη την κούρσα στο Παγκύπριο Πρωτάθλημα Παίδων U15.

Στο πλαίσιο της ενδέκατης αγωνιστικής νίκησε εκτός έδρας τον Χαλκάνορα με 1-0 από γκολ που σημείωσε στο 70ο λεπτό ο Ανδρέας Βασιλείου.

Με τη νίκη της η Ομόνοια έφτασε στους 30 βαθμούς σε δέκα αγώνες, ενώ ο Χαλκάνορας είναι στην τρίτη θέση με 26 βαθμούς αλλά σε έντεκα αγώνες.

Στη δεύτερη θέση με 28 βαθμούς επίσης σε δέκα αγώνες βρίσκεται το Φρέναρος FC που νίκησε εκτός έδρας με 2-0 το ΘΟΪ Λακατάμιας. Σκόραραν στο 16' ο Στυλιανός Κούρρης και στο 68' ο Αλέξανδρος Χρυσοστόμου.

Δείτε εδώ την αναλυτική βαθμολογία:

Στην επόμενη αγωνιστική θα έχουμε το ντέρμπι Φρέναρος - Χαλκάνορας, γηπεδούχος η Ομόνοια Αραδίππου με αντίπαλο τη Δόξα Κατωκοπιάς.

Τα υπόλοιπα αποτελέσματα της 11ης αγωνιστικής:

Δόξα Κατωκοπιάς - Ερμής Αραδίππου...3-3
ΑΕΖ - Εθνικός Λατσιών...5-1
ΠΑΕΕΚ - Απόλλωνας (Κλιμάκιο Πάφου)...0-1
Αλκή - Εθνικός Άχνας...1-2
Αγία Νάπα - Άτλας Αγλαντζιάς...1-1

Στο Πρωτάθλημα συμμετέχουν δεκαπέντε ομάδες και ο Ορφέας Λευκωσίας είχε το ρεπό του.

Πρώτος στον πίνακα των σκόρερ ο Κυριάκος Σταύρου της πρωτοπόρου Ομόνοιας Αραδίππου με 18 τέρματα.

Ακαδημίες: Τελευταία Ενημέρωση