Ομόνοια Κ14: Κέρδισε στο ντέρμπι τον Απόλλωνα

Οι πράσινοι ανέβηκαν στους 16 βαθμούς

Ακόμη μία νίκη, την πέμπτη συνεχόμενη, πανηγύρισε η Ομόνοια U14, απέναντι στον Απόλλωνα, για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος:

"Η ομάδα μας επικράτησε με 1-2, σε ένα παιχνίδι που διεξήχθη στα βοηθητικά γήπεδα του Τσιρείου Σταδίου.

Ο προπονητής της ομάδας μας, Μάριος Νικολάου, άρχισε τον αγώνα με τους Κέντικο, Σπύρου, Χρίστου, Παναγιώτου, Σωτηρίου, Δημητρίου, Ερωτοκρίτου, Παπαδόπουλο, Αποστόλου, Σταύρου και Πέτρου Μ.

Οι «πράσινοι» ήταν καλύτεροι σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και το σκορ θα μπορούσε να ήταν μεγαλύτερο, καθώς δημιούργησαν πάρα πολλές ευκαιρίες. Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε ισόπαλο 1-1, χάρη στο τέρμα που σημείωσε ο Πέτρου Μ. Στο δεύτερο ημίχρονο, η ΟΜΟΝΟΙΑ συνέχισε να είναι καλύτερη και έφτασε σε δεύτερο γκολ και πάλι με τον ίδιο ποδοσφαιριστή.

Έτσι, μετά από επτά αγωνιστικές η ΟΜΟΝΟΙΑ U14 έχει μαζέψει 16 βαθμούς, με απολογισμό πέντε νίκες, μία ισοπαλία και μία ήττα. Επόμενος αγώνας, το ερχόμενο Σάββατο, απέναντι στο ΘΟΪ, εντός έδρας".