K19 ΑΕΛ-Εθνικός Άχνας 1-2: Νίκη για τον Εθνικό, τρόπαιο για την ΑΕΛ (pics)

Νίκη χωρίς αποτέλεσμα για τον Εθνικό

Σε ένα αδιάφορο βαθμολογικά παιχνίδι ο Εθνικός επικράτησε της ΑΕΛ με 2-1 για την 25η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Νέων Κ19.

Αρκετά δυναμικά ξεκίνησε ο αγώνας παρόλο που η ΑΕΛ είχε το μυαλό της στο τρόπαιο που θα της δινόταν μετά τον αγώνα. Πολλές φάσεις και με γήγορους ρυθμούς κύλισε το πρώτο ημίχρονο Με τον Αντρέα Χριστοφόρου τελικά να ανοίγει το σκορ για τη ΑΕΛ κάνοντας το 1-0 για το πρώτο ημίχρονο.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι ρυθμοί άρχισαν να πέφτουν με τον Εθνικό να έχει περισσότερες φάσεις και πιο σταθερό αγωνιστικό χαρακτήρα.  Λίγα λεπτά μετά ο Πέτρος Κάτζιης κατάφερε να ισοφαρίσει για τον Εθνικό ενώ ο Ανδρέας Σοφρωνίου διπλασίασε τα τέρματα των φιλοξενουμένων.  Το τελικό 1-2 έδωσε στον Εθνικό την ικανοποίηση της νίκης παρόλο που το τρόπαιο ανήκε αλλού.

Δείτε πιο πάνω στο photo gallery το φωτογραφικό υλικό της αναμέτρησης.